18
عنوان پايان نامه :

نقش رسانه هاي غرب در مبارزه با مهدويت شيعي

 

چكیده:

موضوع پژوهش حاضر نقش رسانه های غربی در مبارزه با مهدویت شیعی می باشد که با هدف شناسایی تهاجمات همه جانبه غرب بر علیه مهدویت صورت پذیرفته است.

رسانه وسیله ای است برای رساندن پیام، به طور کلی می توان رسانه را به معنای هر وسیله ای دانست که داده ها و اطلاعات گوناگون از قبیل بینش ها، منش ها و گرایش ها را به دیگران انتقال می دهد رسانه ها انواع گوناگونی دارند که از جمله رسانه های گرم و سرد و... در تأثیر رسانه جهت ارائه پیام و محتوا چهار عامل مهم و حیاتی وجود دارد. که شامل: منبع پیام، ماهیت پیام، ویژگی پیام گیرنده و محیط پیام گیرنده است.

همچنین رسانه ها می توانند ابزاری باشند جهت استفاده مثبت و منفی و رسانه های جمعی از قوی ترین ابزاری است که استکبار جهانی جهت مقابله با مهدویت از آنها استفاده می کند غربیان با تحریف سیمای پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) شخصی سازی دین و فرقه سازی و در نتیجه تحریف انتظار به مقابله با این فرهنگ اصیل پرداخته اند و با استفاده از ابزاری مانند رادیو، تلویزیون، مجله، روزنامه، اینترنت و ماهواره سعی در تحقق اهداف خویش دارند یکی دیگر از راههای مقابله دشمنان تخریب مهدویت استفاده از شیوه هایی نظیر تخریب از راه معرفی سطحی ، معرفی نمونه منفی و تخریب از راه ایجاد ترس می باشد در این زمینه غربیان هدفهای بلند مدت و کوتاه مدتی را دنبال می کنند که از جمله آن می توان به نیروسازی با استفاده از خطرناک جلوه دادن جریان مهدویت و ایجاد شک و تردید و تنفر در افراد به ویژه معتقدان به مهدویت و برنامه ریزی برای نسل آینده برای ایجاد تنفر نسبت به فرهنگ مهدویت است و همچنین قصد دارند با جایگزینی منجی از طریق فرقه سازی و به وجود آوردن عرفانهای نو ظهور به خواسته های خود که لطمه زدن به جهان اسلام می باشد برسند.

روش تحقیق در این رساله بر اساس نگرش ها از سنخ تحقیقات بنیادی- کاربردی مي باشد و از نظر راهبردها از نوع تحقیقات توصیفی تحلیلی است و از لحاظ شیوه جمع آوری اطلاعات در گروه تحقیقات کتابخانه ای قرار می گیرد که با استفاده از منابع علمی

 پژوهشی صورت پذیرفته است.

کلید واژه ها: رسانه، مهدویت، شیعی، غرب

نام و نام خانوادگي: مليحه رمضاني مقدم

 

تاريخ دفاع:1392/7/18

 

                استاد راهنما:سركار خانم هوشيار

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت