16

چکیده

تحقیق حاضر با عنوان تغذیه ی صحیح از دیدگاه قرآن و سنت، سعی دارد نگاه واقعی آیات و روایات را به اهمیت تغذیه و تغذیه صحیح بررسی نماید.

با توجه به اینکه در بعضی فرهنگ ها و حتی در بین بعضی از مسلمانان این تصور وجود دارد که تغذیه هیچ تأثیری در زندگی و جسم و روح ندارد ، بلکه هدف از آن فقط بر طرف کردن گرسنگی است،

این سوال و ضرورت پیش می آید که آیات و روایات نسبت به تغذیه چه نگاهی دارند؟

آیا تغذیه صحیح از دیدگاه قرآن و سنت در جسم و روح انسان هم تأثیری دارد؟

و آیا تغذیه از آداب خاصی برخوردار است؟

هدف از این تحقیق به تصویر کشیدن تغذیه ی صحیح از دیدگاه آیات و روایات است که به افراد کمک می کند تا با نگرشی صحیح نسبت به تغذیه، تغذیه ای سالم داشته باشند.

روش تحقیق در این پایان نامه به اعتبار نوع دید و هدف ، بنیادی و با هدف تعیین نگرش آیات و روایات  میباشد و از نظر جمع آوری اطلاعات کتابخانه ای و با روشی علّی و موضوع محور انجام شده است.

تحقیق در سه فصل تهیه شده است :

در فصل اول اهمیت تغذیه بررسی گردیده و به این نتیجه میرسد که آیا ت و روایات به تغذیه اهمیت بسیاری داده اند.

در فصل دوم به بررسی تأثیر تغذیه صحیح بر سلامتی جسم و روح میپردازد و به این نتیجه می رسد که تغذیه در سلامتی اعضای بدن مانند: سر واعصاب، چشم، گوش، دستگاه گوارش، دندان، استخوان، پوست، مو و ... بسیار موثر است. هم چنین تغذیه باعث سلامتی روح و تأثیر در عبادت و اخلاق و قساوت و رقّت قلب میگردد.

در فصل سوم به بررسی برخی آداب تغذیه از دیدگاه آیات و روایات پرداخته و به این نتیجه میرسد که غذا خوردن از آدابی مانند: بهداشت تغذیه، تواضع و قناعت، توجه به نعمت دهنده، حلال بودن غذا و پرهیز از حرام و میهمانی برخوردار است.

نام و نام خانوادگی:راحله کامل

تاریخ دفاع:89/08/16

استاد راهنما: سرگارخانم فروغ خیاطی

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت