11

عنوان پایان نامه:

مدیریت تغییر و تحول در رفتار انسان

 

چکیده:

مدیریت تغییر و تحول در رفتار یکی از مسائل مهم تربیتی و اخلاقی به شمار می رود که به استناد آیات متعددی از قرآن کریم و روایات معصومین‰ رسالت اصلی پیامبر اکرم… تعلیم و تربیت و تغییر رفتار و بینش ها و گرایش های غلط بوده است.

پژوهش حاضر با موضوع مدیریت تغییر و تحول رفتار، ضمن بررسی عوامل و موانع آن، به تبیین فرایند مدیریت تغییر و تحول و آثار آن پرداخته است.

این نوشتار، بیان می دارد که اسلام به عنوان شریعتی جامع و کامل، روش مدیریت رفتار را به بشریت آموخته است. از آنجایی که تغییر و حرکت به سوی اصلاح درون و کسب فضائل اخلاقی لازمه ی رسیدن به رشد و کمال است، از این رو پرداختن به زوایای مختلف تغییر و تحول و آشنایی با مفهوم آن، شناخت عواملی که باعث این مدیریت می شود و همچنین موانعی که در مسیر تغییر و تحول وجود دارد و... امری ضروری به نظر می رسد. مدیریت، تغییر و تحول در واقع چگونگی اداره کردن رفتار و کنترل تاثیرات ناشی از تغییر و تحول برای رسیدن به کمال مطلوب است که در این مسیر عواملی همچون تفکر، تعقل، خودشناسی، محیط و... می توانند تاثیر بسزایی در ایجاد این فرایند داشته باشند. همچنین ممکن است موانعی چون هوای نفس، غفلت، حب و دنیا و... روش صحیح مدیریت تغییر و تحول رفتار را تهدید نماید.

مراحل تغییر و تحول رفتار و چگونگی مدیریت آن را می توان شامل تغییر نگرش، کسب انگیزه، روش های مدیریت تغییر و تحول رفتار، نظارت شخصی و روش های تثبیت رفتار مطلوب دانست، که این فرایند، آثار و نتایج مفیدی به دنبال دارد که در قالب آثار فردی و اجتماعی همچون کسب آرامش، رسیدن به سعادت، ارتباط موثر اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده و... نمود پیدا می کند.

حاصل آنکه انسان با کسب مهارت و شناخت روش های صحیح می تواند تغییر و تحول رفتار را مدیریت و به سمت کمال مطلوب کنترل نماید. این نوشتار، از بعد نگرش در ردیف تحقیقات کاربردی می باشد و براساس راهبردها از جمله تحقیقات توصیفی است که روش کتابخانه ای را برای جمع آوری مطالب به خود اختصاص داده است در همین راستا در مواردی بر حسب نیاز از منابع اینترنتی و نرم افزاری نیز استفاده شده است

کلید واژه ها: مدیریت، تغییر، رفتار، مدیریت تغییر، عوامل، موانع.

 

نام و نام خانوادگی:سکینه ساروزه رستمی

 

تاریخ دفاع:93/08/11

 

استاد راهنما:سرکار خانم راضیه ملک سنو
نظر ها

جواد
# جواد
سه شنبه, 4 مهر 1396 04:48 ب.ظ
با سلام و تشکر از زحمات شما اگر ممکن است مقاله این چکیده یا اصل پایان نامه را برای مطالعه بیشتر خواستارم .
با سپاس مجدد

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

Escort https://jettransfer.net https://allkiss.net