20

عنوان پایان نامه:

تجلی قرآن در سیره شیخ انصاری

چکیده

عنوان پژوهش حاضر، تجلی قرآن در سیره شیخ انصاریŠ می باشد. منشأ اصلي جاذبه هاي اخلاقي و شخصيتي اولياء و بزرگان دين مبين اسلام آيات قرآن کريم بوده است و اين آيات در مرتبه ي بسيار متعالي در اخلاق و رفتار شیخ انصاریŠ تجلي يافته و منشأ کرامت ها، قدرت ها و بزرگواري هاي آنها شده است.

شیخ انصاریŠ از فقها و علمایی است که در عرصه علم و عمل گوی میدان را ربوده و زبانزد خاص و عام است و مي تواند الگويي خوب براي جويندگان مسير حق باشد.

زندگی شیخ انصاریŠ شامل ابعاد گوناگوني چون سيره علمي، اخلاقي و عرفانی مي باشد که بازتاب و تجلي قرآن کريم است. شیخ انصاری یکی از علمایی است که در سیره علمی خود به تفقه در مسائل با رویکرد عقلانیت پرداخته و دارای ابداعات و نوآوری های در علم اصول بوده و از طرفی به کتاب و کتابت اهمیت می داده است.

بعد اخلاقي از جنبه هاي مهم زندگي هر فرد است و شیخ انصاریŠ يکي از برترين الگوها براي زهد، تقوا، مساوات، محبت به اهل بیت و... می باشد.

این تحقيق براساس نگرش از جمله تحقيقات توسعه اي مي باشد و بر مبناي راهبردها در گروه تحقيقات توصيفي قرار مي گيرد و از نظر روش جمع آوري مطلب از سنخ تحقيقات     کتابخانه اي است.

کلیدواژه ها: تجلی، سیره، شیخ انصاری، سیره علمی، سیره اخلاقی، سیره عرفانی، قرآن، تجلی قرآن

پژوهشگر: الهام بزگر

تاریخ دفاع: 95/04/20

 

 

 

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت