19

گزارش بازدید جمعی از طلاب پایه سوم و چهارم مدرسه علمیه حضرت رقیه (سلام الله عليها) از کتابخانه آستان قدس رضوی

طبق هماهنگی های به عمل آمده با روابط عمومی کتابخانه آستان قدس رضوی در تاریخ 1395/12/19 جمعی از طلاب پایه سوم و چهارم(10نفر) از اماکن زیر در کتابخانه بازدید نموده و از سخنان راهنمایان مختلف استفاده کردند.

در این بازدید ابتدا درمورد بنای نمازخانه مرکزی و حیاط جنب آن وسال تاسیس بنای کتابخانه و به طور کلی اطلاعات کلی بناهای مختلف در کتابخانه، توسط راهنمای محترم توضیحات کافی ارائه شد و در ادامه به ترتیب از اماکن ذیل بازدید شد:

1-   تالار محققان : تالاری مجهز به کتب مرجع و میزهای مطالعه ی انفرادی ، میز لپ تاپ ، کمدهای شخصی و... مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و کسانی که موضوع پایان نامه ی تثبیت شده دارند.

2-   کتابخانه جامع الکترونیکی : مجهز به نرم افزارهای کتابخانه ای ، کتابخانه ی دیجیتال ، E-book  ها ، امکان دانلود مقاله از بانکهای اطلاعاتی مثل noormags ، magiran ، civilica و .... با پرداخت هزینه

3-   تالار اینترنت بانوان : مکانی شبیه به کافی نت جهت استفاده از اینترنت با پرداخت هزینه

4-   تالار منابع خارجی : انواع کتب مرجع و معمولی به 92 زبان مختلف . پایه اصلی زبان کتابها انگلیسی و عربی است . به دو شیوه ی مخزن بسته و قفسه باز با قابلیت امانت دهی کتب.

5-   تالار قفسه بسته بانوان : امکان دریافت و مطالعه ی کتب موجود در مخزن بسته.

6-    امانت مواد سمعی و بصری : با پرداخت هزینه ای جدا از هزینه ی عضویت اولیه ، امکان به امانت گرفتن مواد سمعی و بصری مثل نرم افزارهای مختلف فراهم می باشد. امکان جستجو با استفاده از نرم افزار سیمرغ در مواد سمعی و بصری موجود.

7-   تالار امانت و گردش کتاب بانوان : امکان جستجو با استفاده از نرم افزار سیمرغ در کتب موجود در کتابخانه و مشاهده ی آنها به صورت قفسه باز و سیستم امانت دهی ، تمدید و برگشت کتاب.

8-   تالار مطالعه ی قفسه باز بانوان : وجود میزهای مطالعه و کتب موجود به صورت قفسه باز با نظام رده بندی دیویی و امکان مطالعه ی کتب.

9-   تالار کتب مرجع : انواع کتب مرجع شامل واژه نامه ها ، دایره المعارفها ، کتابشناسی ها و... با نظام رده بندی دیویی و امکان مطالعه و استفاده از این منابع.

10-                    کتابخانه تخصصی قرآن وحدیث

11-                    کتابخانه تخصصی ادبیات

کتابخانه تخصصی اقتصاد اسلامی

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت