03
مدرس حوزه و دانشگاه: 

شهدا برای حفظ آرمان‌های اسلام جنگیدند/ برخی به قیمت نان آرمان مردم را معامله می‌کنند خبرگزاری رسا ـ مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شهدا جنگیدند تا آرمان های انقلاب حفظ شود، همه رفاه را دوست داریم و دنبال آن نیز هستیم، اما به چه قیمتی؟ متأسفانه امروز برخی به قیمت نان می‌خواهند، آرمان مردم را معامله کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام محمد ابوی ثانی، مدرس حوزه و دانشگاه، امروز در نشست مدافعان انقلاب تا مدافعان حرم که به همت حوزه علمیه حضرت رقیه(س) و رضویه خواهران مشهد در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) مشهد برگزار شد به تبیین نقشه های دشمن پرداخت. 

 

وی با اشاره به این که فرعون مستکبر زمان خودش بود، ابراز داشت: خداوند متعال می فرماید:«إِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِّنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءهُمْ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ، همانا فرعون در زمین سربرافراشت و مردم آن را چند فرقه‏اى کرد. گروهى از آنها را به زبونى مى‏کشید، پسرانشان را سر مى‏برید و زنانشان را زنده مى‏گذاشت. به راستى که وى از فسادکاران بود.».

 

این کارشناس فرهنگی گفت: با مراجعه به قرآن از نقشه های دشمنان آگاه می شویم؛ چرا که همان کارهایی که فرعون در زمان خود انجام می داد، اکنون مستکبران انجام می دهند و یکی از زیبایی های قرآن این است که مشت دشمن را برای ما باز می کند.

 

ایجاد تفرقه، نخستین حربه سلطه استکبار است
وی با بیان این که ایجاد تفرقه، اولین حربه سلطه استکبار است، ابراز داشت: قرآن کریم چهار مرحله را برای فرعون شرح می دهد؛ اولین کار فرعون برای حکومت بر جامعه این بود که میان آن ها تفرقه می انداخت و آن ها را وادار می کرد که از او اطاعت کنند. 

 

حجت الاسلام ابوی ثانی اظهار داشت: دومین حربه فرعون، ضعیف نگه داشتن گروهی بود که مقاومت می کردند و برای تضعیف آن ها، تحریم اقتصادی می کرد و ما شاهد هستیم که امروز نیز دشمن این حربه را به کار می برد.  

 

عضو دبیرخانه طرح شجره طیبه صالحین خراسان با اشاره به این که فرعون 4 روش تحریم، تفرقه، تهدید و تحقیر را برای ارائه سلطه به کار برد،  افزود: فرعون برای شکستن مقاومت مردمی که میخواستند جلوی او بایستند، پسران آن ها را سر مى‏برید و زنانشان را زنده مى‏گذاشت و به اسارت می برد، امروز نیز عربستان ملعون برای این که مقاومت  مردم یمن را بشکند، شهرهای آن ها را بمباران می کند و بچه ها را می کشد. 

 

روحیه استکبار، رفاقت با دین نیست
این کارشناس فرهنگی گفت: روحیه استکبار رفاقت با دین نیست، او به ظاهر پشت میز می نشینند اگر دست آن ها برسد به ناموس ما هم رحم نمی کنند.

 

وی با خاطرنشان کردن این که امروز استکبار می خواهد جبهه مقابل را بشکند، ابراز داشت: شهدای دفاع مقدس رفتند تا ناموس ما که دین ما، خاک ما و خانواده ماست بماند. شهدای مدافع حرم با وجود این که خانواده و فرزند دارند برای دفاع اسلام جان خود را می دهند. 

 

حجت الاسلام ابوی ثانی به جریان منحرف شیرازی ها اشاره و اظهار داشت: در دل امت اسلام، افرادی با نقاب اسلام شبکه ای برای تفرقه در امت اسلام دارند. رهبر معظم انقلاب می فرمایند:« هر حنجره ای که در جهت اختلاف بین مسلمانان حرف بزند، بلندگوی دشمن است؛ چه خودش بداند، چه نداند.». 

 

عضو دبیرخانه طرح شجره طیبه صالحین خراسان افزود: اگر امت اسلامی با یکدیگر متحد شوند هیچ قدرتی نمی تواند جلوی آن ها بایستد و از این روست که دشمن بین امت اسلامی تفرقه ایجاد می کند. 

 

شهدای دفاع مقدس، 8 سال جنگیدند تا آرمان های انقلاب حفظ شود
این کارشناس فرهنگی گفت: همه رفاه را دوست داریم و دنبال آن نیز هستیم، اما به چه قیمتی؟ شهدای دفاع مقدس، 8 سال جنگیدند تا آرمان های انقلاب حفظ شود و متأسفانه امروز برخی به قیمت نان می خواهند، آرمان مردم را معامله کنند. جان کجا و نان کجا؟ 

 

وی به لیست هایی که در زمان انتخابات ارائه می شود اشاره و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند:« اگر پیشنهاد دهندگانِ لیست‌ها، مؤمن و انقلابی هستند و خط امام را واقعاً قبول دارند می‌توان به لیست آنها درباره‌ی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اعتماد کرد اما اگر به انقلاب و دین و استقلال، چندان اهمیتی نمی‌دهند و دلشان دنبال حرف‌های آمریکا و دیگر بیگانگان است، قابل اعتماد نیستند.»، از این رو باید دقت کرد که لیست های انتخاباتی توسط افرادی که ناظر به گفتمان انقلاب اسلامی ایران هستند ارائه شده است یا خیر؟

 

حجت الاسلام ابوی ثانی اظهار داشت: کاندید مجلس شورای اسلامی باید موضع خود را مشخص کند، به کاندیدی رأی بدهید که وعده هایی که می دهد، بتواند عمل کند و در حیطه اختیارات او باشد.  

 

چون ما جبهه حق هستیم، مستکبر با ما سر دشمنی دارد
عضو دبیرخانه طرح شجره طیبه صالحین خراسان به اهمیت انتخابات مجلس اشاره کرد و افزود: نماینده مجلس باید به فکر پابرهنگان باشد و برای قشر مستضعف تلاش کند، دقت کنید که درست انتخاب کنید. 

 

این کارشناس فرهنگی گفت: آمریکا ام الفاسد قرن است، چون ما جبهه حق هستیم، مستکبر با ما سر دشمنی دارد.

 

وی به اهمیت حفظ آرمان های امام خمینی(ره) و انقلاب اشاره کرد و  افزود: رهبر معظم انقلاب می فرمایند:« اگر راه امام گم یا فراموش و یا خدای نکرده عمدا به کنار گذاشته شود، ملت ایران سیلی خواهد خورد.»، متأسفانه شاهد هستیم، برخی افراد به نام امام(ره) خلاف حرف امام خمینی(ره) رفتار می کنند.

استاد حوزه علمیه حضرت رقیه مشهد: 
طلاب غیرایرانی سختی تحصیل را برای تبلیغ اسلام تحمل می‌کنند خبرگزاری رسا ـ استاد حوزه علمیه خواهران مشهد گفت: طلاب غیرایرانی به هدف تبلیغ اسلام در کشورهای خودشان، سختی های زیادی را متحمل می‌شوند و شبانه روز تلاش می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، خانم خیاطی، استاد حوزه علمیه خواهران مشهد، امروز در نشست نسیم قدسیان که به مناسبت تجلیل از خانواده شیخ ابراهیم زکزاکی و شهید نجفی از مدافعان حرم حضرت زینب(س) در سالن اجتماعات حوزه علمیه حضرت رقیه(س) مشهد برگزار شد، گفت: شیعیان نیجریه در محدودیت زندگی می‌کنند و از سوی دولت در فشار هستند و دائما در حال مبارزه هستند.

 

وی ابراز داشت: شیخ ابراهیم زکراکی با وجود محدودیت هایی که دولت ایجاد کرده است، به اندازه‌ای مؤثر بودند که توانستند جمعیت شیعیان را افزایش بدهند. 

 

این استاد حوزه علمیه خواهران مشهد ابراز داشت: طلابی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به ایران می آیند، سختی های زیادی را متحمل می شوند و شبانه روز تلاش می کنند.

 

خیاطی گفت: آن ها ابتدا با سختی زبان فارسی را یاد می گیرند تا بتوانند تحصیل کنند و وقتی وارد دوره کارشناسی می شوند همان درس هایی را می خوانند که طلاب ایرانی در مقطع کارشناسی می خوانند، آن ها با هدف بازگشت به کشور خودشان و تبلیغ اسلام در آن جا، سختی ها را متحمل می شوند.  

استاد مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) مشهد گفت: طلاب غیرایرانی کشور نیجریه که الان مشغول به تحصیل در جامعه المصطفی العالمیه مشهد هستند در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند تا وقتی به کشور خود برمی گردند بتوانند در زمینه های مختلف به تبلیغ اسلام بپردازند.

 

در ادامه این نشست بدیعه زکزاکی، دختر شیخ ابراهیم زکزاکی؛ رهبر شیعیان نیجریه گفت: شش نفر از برادران من را شهید کردند، سه نفر آن ها در راهپیمایی روز قدس شهید شدند و سه نفر آن ها امسال شهید شدند و از پدر و مادر خود خبر نداریم.

 

وی ابراز داشت: مذهب پدر، ابتدا اهل تسنن بود و یکسال بعد از انقلاب به ایران آمدند و شیعه شدند، اکنون نیجریه چندین میلیون شیعه دارد.

 

دولت نیجریه، جنازه های شیعیان را تحویل نداده است
زکراکی ابراز داشت: چون از خانواده خود دور هستیم، درس خواندن سخت است، پیش آمدن این حوادث نیز شراط را سخت تر کرده است، اما سختی ها را تحمل می کنیم.

 

وی ابراز داشت: دولت جنازه های شیعیان نیجریه را تحویل نداده است، خانواده شهدا باید صبر و استقامت کنند و راه امام حسین(ع) را ادامه بدهید.

 

زکزاکی خطاب به بانوان طلبه ابراز داشت: طلاب ایرانی، قدر امنیت خود را بدانند و از فرصتی که خداوند به آن ها داده است بهره ببرند و تلاش کنند.

 

حضرت زینب(س) الگوی همسران شهید هستند
خانم ثریا نجفی، همسر شهید نجفی از شهدای مدافع حرم حضرت زینب(س) مشهد ابراز داشت: کربلا در کربلا می ماند، اگر زینب نبود. ما همسران شهید، حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را الگوی خود قرار می دهیم.

 

وی گفت: حضرت زینب(س) با افشاگری های خود بعد از واقعه کربلا، تکمیل کننده قیام عاشورا بودند و ما از امام زمان(عج) مدد می‌جوییم تا بتوانیم پاسدار خون شهیدان باشیم.

 

همسر شهید نجفی با بیان این که همسر من در تل قرین شهید شدند، افزود: ما نباید امام زمان(عج) خود را تنها بگذاریم. اسلام مرز ندارد و شهدای مدافع حرم برای دفاع از اسلام جان خود را فدا کردند.

 

وی به نحوه شهادت شهید نجفی اشاره و ابراز داشت: شهید نجفی با اصابت تیر به سرش شهید شد، من عاشقانه همسر خود را دوست داشتم.

 

همسر شهید نجفی افزود: ما باید سر خود را فدای امام زمان(عج) بکنیم. سختی های من در برابر سختی های حضرت زینب(س) ناچیز است.

 


نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت