09

مقام معظم رهبری مدظله العالی:

یاد شهیدان، یادبود ارزشهاى انسانى است، و گرامیداشت آنان، تجلیل از برترین خصال بشرى است. یاد شهیدان باید با تدبر و عبرت گیرى همراه باشد. آنان همان فرزانگانى هستند که جان عاریت را که کالایى تمام شدنى و رو به زوال است، با نعیم پایدار الهى سودا کردند و خود را از خسرانى که هر انسانى خواه ناخواه دچار آن است - یعنى اضمحلال تدریجى سرمایه‌ى زندگى - به نیکوترین وجه رها ساختند. عمل صالح آنان که از ایمانى پایدار ریشه مى‌گرفته است، برترین عملهاى صالح است.

گزارش برنامه اجرایی یادواره شهدا

زمان: 16بهمن ماه 1393 ساعت9 الی 12

محور اجرایی: محور  شهیده افضل( پایگاههای : رقیه، رضویه، ام الائمه، انوارالجنه،طهورا، ضحی،ثمانه)

 

اهم برنامه های اجراشده:

                فضاسازی

                دعوت از خانواده های معظم شهدا(شهید غفوری، شهید کامیاب ، شهیداکبرزاده)

                نمایشگاه  شهدای روحانیت

                نمایشگاه کتاب

                قرائت قرآن توسط جناب آقای منصوری

                پخش سرود جمهوری اسلامی

                پخش  مستند انقلاب

            بیان خاطرات  خانواده شهدا(خواهرشهید غفوریان و شهید کامیاب)

             سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین باقری کیا با موضوع ایمان، جهاد ، شهادت

            تقدیر از خانواده های معظم شهدا

خواهر شهید محمد صادق غفوریان در این مراسم به مقام والای شهدا اشاره کرد و گفت: ثمره خون شهدای انقلاب اسلامی، سبب زوال و نابودی مستکبران جهان شده است.  وی با بیان این که زبان انسان از بیان مقام شهدا قاصر است، افزود: برادرم در حال عبادت به شهادت رسید؛ خون پاک برادرم، قطره ای از اقیانوس خون شهدایی است که درخت اسلام را آبیاری کردند.

 خواهر شهید محمد صادق غفوریان به وظیفه ما در قبال شهدا اشاره و تصریح کرد: ما بعد از شهدا چه کرده ایم؟ در قبال خون شهدا چقدر احساس مسؤولیت کردیم؟ ما بایست ادامه دهنده راه آنان باشیم.

داورزنی، عروس شهید حجت الاسلام رضا کامیاب نیز در ادامه این مراسم به زندگی شهید کامیاب اشاره کرد و گفت: حجت الاسلام سید رضا کامیاب در مرداد ماه سال ۱۳۲۹ در روستای نوده از توابع گناباد در خانواده ای کشاورز و روحانی دیده به جهان گشود.

 وی ادامه داد: ایشان در سن 13 سالگی به گناباد مهاجرت کرد و در حوزه علمیه این شهر مشغول به تحصیل شد؛ به لحاظ استعداد شایسته ای که داشتند به ایشان پیشنهاد داده شد به حوزه علمیه مشهد بروند، ایشان به مشهد آمدند و مشغول به تحصیل حوروی شدند.

 شهید کامیاب، فردی فعال، انقلابی و دلسوز بود . داورزنی با اشاره به این که شهید کامیاب، فردی فعال، انقلابی و دلسوز بود، گفت: شهید در زلزله ای که در سال 1347 در شهر فردوس  به وقوع پیوست به یاری زلزله زدگان رفتند که در آن جا با آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) آشنا شد. 

 وی به فعالیت های شهید کامیاب اشاره و  ابراز کرد: با پیشنهاد شهید به حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با شروع درس تفسیر دگرگونی نوینی در حوزه علمیه مشهد بوجود آمد. استقبال گرم و پرشور طلاب و دانشجویان از این درس موجب وحشت ساواک گردید که نهایتا به تعطیلی این درس از طرف مزدوران شاه منجر شد. اما با تعطیل شدن این درس نه تنها رابطه شهید با حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) قطع نشد؛ بلکه بصورت مخفی و گسترده تر ادامه یافت و به نشست های خصوصی تبدیل شد.

 داورزنی با اشاره به این که فعالیت های سیاسی و تبلیغی ایشان منحصر به شهر مشهد نبود بلکه در بسیاری از شهرهای کشور به روشنگری می پرداخت، اظهار کرد: فعالیت های شهید کامیاب، تنها به قبل از انقلاب خلاصه نمی شود؛ بلکه ایشان بعد از انقلاب نیز به افشا گری گروهک های انحرافی چون منافقین می پرداخت.

 وی با بیان این که شهید کامیاب، منافقین را بزرگترین دشمن انقلاب می دانست، ابراز کرد: شهید در هشتم مرداد ماه سال 1360 به دست گروهک منافقین ترور شد و به فیض شهادت نائل شد.

 

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت