17


برگزاری گردهمايي بزرگداشت سردار سپهبدشهید حاج قاسم سليماني ویژه مدارس علمیه خواهران مشهد


گردهمايي بزرگداشت سردار سرافراز اسلام شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمان شهيدش ویژه مدارس علمیه خواهران مشهد، با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه، دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، امروز در مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) برگزار شد مداحی روضه خوانی وسخنرانی از جمله این گردهمایی بشمار می رفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه درگردهمايي بزرگداشت سردار سرافراز اسلام شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني و همرزمان شهيدش ، با بیان اینکه پنج اصل "ایمان همراه با عمل"، "مقاومت در برابر سختی ها ، "ایستادگی در برابر دشمنان"، " ارتباط با رهبری" و "تقوا"، انسان را به کمال وارسته می رساند، گفت: در مکتب تشیع وقتی یک انسان یا ملت موفق شدند به این پنح اصل پایبند باشند در یک حرکت تکاملی به جایی می رسند که آثار و اجر آنها قابل تصور نیست و شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی با تکیه بر همین اصول زندگی کرد و اثر بخشی خود را در جهان به جا گذاشت..
وی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس، مسیر رسیدن به کمال شهید سردار سلیمانی بود، افزود: تاثیرگذاری در سرنوشت سایر ملت ها از جمله غزه، لبنان، سوریه، یمن، عراق و ... علاوه بر بعد فردی شخصیت شهید سردار سلیمانی، بجا مانده است.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، با بیان اینکه سردار سلیمانی یک تحول در درون ملت ها رقم زد، ابرازکرد: در حرکت تکاملی انسان، گاهی بعضی ها به نقطه ای می رسند که دنیا برایشان کم است یعنی نقطه ای که خدا عاشقشان می شود.
وی با اشاره به آیه « وَقَرْنَ فِي بُيُوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَىٰ ۖ وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِينَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ ۚ إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا (33 – احزاب) »، در ادامه گفت: وقتی انسان به مرحله ای برسد که دنیا برایش تنگ شود، شهادت مضمون دیگری می یابد و برای دیگران اسوه و الگو تا همیشه تاریخ می شود.
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه به سخنی از شهید مطهری(ره) مبنی بر اینکه ثابت ترین رنگ بین رنگ ها در تاریخ، رنگ خون است که پاک شدنی و محو شدنی نیست، اشاره و ابرازکرد: وقتی یک چهره در زندگی به این رنگ آغشته شود، محو نمی شود.
وی با بیان اینکه آثار خون شهید سردار سلیمانی، یک بازگشت، تعمیق و ارتباط ناگسستنی ملت ایران با ارزش ها، احساسات و عواطف عالی انسانی را ایجاد کرد، گفت: وقتی یک ملت به اصل خود بازگشت می کند، اتحاد و انسجام و همبستگی در بین آحاد مردمی هم پیش می آید.
درب مذاکره با استکبار بسته شد
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان، در بخش بعدی سخنان خود ابراز کرد: شهادت سردار سلیمانی و همراهانشان درب مذاکره با انسان های ضد انسان را برای همیشه بست و همه ی کسانی که فکر می کردند امکان مذاکره و رفع فضای حاکم وجود دارد، عقب نشینی کردند.
وی با اشاره به اینکه خصوصیات استکبار و مستکبر در قرآن، گفت: خداوند متعال می فرمایند که در مستکبر چیزی نیست که قابل صحبت کردن و تغییر باشد لذا امکان ندارد اسلام در کنار استکبار قرار گیرد از این رو حتی فکر مذاکره هم اشتباه است.
حجت الاسلام والمسلمین فرزانه به سخنان سید حسن نصرالله خطاب به سربازان آمریکا در همایش گرامیداشت سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: خون این شهدا برکت عظیمی دارد که باعث انتقال استکبار از منطقه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این حادثه از سطح تحلیل های سیاسی و گفتار محققان و اندیشمندان بالاتر است، بیان کرد: به برکت خون این شهدا اگر امکان داشت دو طرف نقطه کمال بشریت و ظهور و همچنین عملکرد ملت ایران را دید، بدون شک می توانستیم ببینیم که با چه سرعتی به ظهور بقیه الله اعظم(عج) نزدیک می شویم.

در انتهای مراسم متن بیانیه خواهران در محکوم کردن این حادثه تروریستی قرائت شد .

متن بیانیه خواهران طلبه :

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

ما خواهران حوزه علمیه خراسان اقدام وقیحانه ی امریکا را در بشهادت رساندن سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی محکوم میکنیم و اعلام میکنیم تا جان در بدن داریم مطیع امر رهبریم و اطمینان داریم انتقام سختی که رهبرم فرمود،قلبهایمان را ارام خواهد کرد.
مبارزه ،عنصر اصلی انقلاب و هدف مابراندازی شرک جهانیست در این مبارزه سر سختیم تا پرچم را بدست مولایمان حضرت مهدی عج برسانیم
ما با تمام قوا نه فقط در جبهه ی نظامی بلکه در تمامی عرصه ها سردار سلیمانی هستیم،در جبهه های جنگ نرم،اقتصاد،عفت و حیا و حمایت از آرمانهای انقلاب اسلامی و امام خمینی رحمه الله،پشت سر رهبرمان سید علی خامنه ای مدظله هستیم.

روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت رقیه س .

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

Escort https://jettransfer.net https://allkiss.net