09
سخنرانی خانم افشارمدیریت محترم مدرسه علمیه حضرت رقیه س به مناسبت شهادت امام رضا (ع) با موضوع "سیره عبادی و اهمیت زیارت امام رضا (ع)
خانم افشار در ابتدای بیاناتشان ضمن عرض تسلیت یه مناسبت رحلت رسول اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) نسبت به اهمیت زیارت امام رضا علیه اسلام فرمودند : :
روایات متعددی از ائمه معصومین نقل شده است که نشان دهنده اهمیت زیارت امام هشتم است. پیامبر اکرم (ص) در روایتی فرمودند: «پاره تنی از من در سرزمین خراسان به خاک سپرده می شود که هر غم دیده ای او را زیارت کند، غم او برطرف می شود و هیچ گنه کاری به زیارت او نمی رود مگر اینکه آمرزیده باز می گردد». وجود مقدس امیرالمؤمنین (ع) نیز می فرمایند: «فرزندی از فرزندانِ من که نام او نامِ من است در سرزمین خراسان به خاک سپرده می شود. هرکسی او را زیارت کند، خداوند گناهانِ گذشته و آینده او را مورد آمرزش قرار می دهد». امام صادق (ع) نیز فرمودند: «هر کسی در سرزمین خراسان فرزند من را زیارت کند، روز قیامت دستش را می گیرم». حضرت جوادالائمه (ع) فرمودند: «من خودم ضامن کسی هستم که با معرفت به زیارت پدرم برود که به بهشت برود». در روایتی از امام رضا (ع) داریم که فرمودند: «اگربه زیارت ما می آیید، معنایش بستن پیمان و ادب و وفای به عهد است». این ها نشان دهنده این است که این زیارات موجب بالندگی و سازندگی است ..

ما باید به ائمه علیهم السلام اقتدا کنیم. امیرالمؤمنین (ع)فرمودند: «محبوب ترین بندگان کسی است که به پیامبر (ص) اقتدا کند». امام صادق (ع) فرمودند: «کسانی که ما را وسیله حاجات دنیوی شان قرار می دهند اما عملکردشان با ما نیست از ما نیستند». سیره عبادی امام رضا (ع) از زبان «رجاء بن ابی ضحاک» - که مأمور آوردن ایشان از مدینه بودند - این گونه بیان شده است که فرمودند: «امام رضا (ع) در تمامِ مدتِ سفر فقط یک ثلث شب را می خوابید و ما بقی را مشغول عبادت و نماز بود و بعد از نافله صبح تا طلوع آفتاب مشغول خواندن قرآن، ذکر و تسبیح بود و مکرر ما را به نماز اول وقت سفارش می کرد». امام رضا (ع) می فرماید: «نماز شب سه اثر دارد: اول عذاب قبر را از بین می برد؛ دوم وسعت رزق و معیشت دارد و سوم عمر را طولانی می کند».

اسلام مجموعه ای از ابعاد مختلف است و نمی توانیم بگوییم که یک بُعد را می پذیریم و دیگری را نمی پذیریم. امام رضا (ع) در حدیثی فرموده اند: «خدا در قرآن سه چیز را در کنار سه چیز قرار داده است و اعتقادِ به یکی و منکر دیگری بودن فایده ندارد: اول کسی که نماز بخواند ولی زکات ندهد؛ دوم شکر خدا و احترام به والدین و سوم تقوا الهی و صله رحم

روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت رقیه س .

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

Escort https://jettransfer.net https://allkiss.net