04
مراسم سوگواری رحلت پیامبر اسلام (ص)و شهادت امام حسن مجتبی در روزهای یکشنبه ودوشنبه 5 و 6 آبان ماه با حضور پر شور عزاداران اهل بیت امامت وولایت از ساعت 9 الی 11 در سالن اجتماعات مدرسه علمیه حضرت رقیه سلام الله برگزار گردید سخنرانی و عزا داری و روضه خوانی ازجمله این مراسم بود.

سخنرانی خانم هوشیار معاونت محترم پژوهش مدرسه به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم وامام حسن مجتبی با موضوع آثار و پیامدهای گناه

خانم هوشیار در ابتدای بیاناتشان با اشاره با انواع گناهان فردی واجتماعی و پیامدهای آن که دامنگیر خود شخص و جامعه می شود ،تبدیل نعمت الهی به نقمت ،نزول انواع بلاء ها ،کوتاه شدن عمر، تباهی ایمان ،قساوت قلب واسرار بر گناه را از مهمترین پیامدهای گناهان دانست و افزود اگر قصص قرآن و تاریخ پیشینیان رادر قرآن مطالعه کنیم خواهیم دانست که هر عذابی ویا نیکی که به بندگان یا اقوام رسیده است نتیجه عملکرد خودشان می باشد زیرا سنت ها و قوانین خداوند تغییر نخواهند کرد مگر اینکه انسانها خود آنها را تغییر دهند و اگر انسان از قوانین الهی سر پیچی کند به یقین خداوند برسر گردنه ها جلوی او را خواهد گرفت . و فرد یا گروه باید جریمه اش را پرداخت نماید نمونه بارزش امروز،بر ما روشن است که در کشور اسلامی خودمان با انجام گناهان و بی بندوباری های زیادی که وجود دارد بسیاری از تعمتهای الهی از ما برداشته شده .
خانم هوشیار در پایان با اشاره به زندگی نامه امام حسن مجتبی (ع) فرمودند : درزمان امام حسن مجتبی (ع )هم مردم قدر نعمت وجودی امام حسن مجتبی(ع) را ندانستند و ایشان را تنها گذاشتن که باعث شد امام حسن (ع) صلح نامه را امضاء کنند البته ناگفته نماند که پذیرش صلح نامه با عث شد تا چهره واقعی و اهداف شوم معاویه برهمگان روشن شود واز طرفی وعده و وعیدهایی که به همسر ایشان مبنی بر قدرت و... داده شده بود باعث شد ایشان را به شهادت برساند . واین چیزی جز ندانستن قدر نعمت واز دست دا دن آن نیست خانم هوشیار ضمن توصیه هایی به حاضرین از آنان خواست اگر امروز هم ما قدر ولی فقیه زمان خود را ندانیم و واز آن تبعیت نکنیم خدای نکرده این نعمت را از دست خواهیم وحاکمان ظالم برما حکومت خواهند کرد.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

Escort https://jettransfer.net https://allkiss.net