18

خانم افشار در ابتدای بیاناتشان ضمن عرض تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان واینکه خداوند توفیق دوباره برما عطا نمود تا بتوانیم این دو روز ازماه مبارک را درک کنیم افزود :ماه مبارک رمضان ماه خود سازی است
خودسازی از خودشناسی آغاز می شود. نخست باید خود را شناخت تا بتوان خود را ساخت چرا که با خودشناسی، خداشناسی تحقق می یابد و اگر خدا را شناختیم، خود را ساخته ایم .
دین اسلام و به ویژه قرآن کریم تاکید فراوانی بر تزکیه نفس، خودسازی و ترک گناه دارد و اگر بشر بتواند با تدبر بر راز و رمز خلقت هدف از زندگی در این جهان را بیابد آن گاه تزکیه نفس و خودسازی و ترک گناه آسان می‌شود خودسازی مطابق با آیات قرآن کریم انسان را به رستگاری می‌رساند و سعادت دنیا و اخرت را برای او فراهم می‌سازد .
خانم افشار در ادامه ،ضمن توصیه هایی به طلاب در رابطه با فضیلت ماه مبارک رمضان از آنان خواست روزه شما باید با افراد عمومی فرق کند زیرا که شما طلبه هستید و جز خواص به حساب می آییدنباید فقط به فکر مبطلات روضه باشید بلکه به دنبال روزه خاص باشیدو سعی یتان بر این باشد در این ماه حداقل هر سه روز یک ختم قرآن داشته باشید نماز شب را حداقل در این ماه فراموش نکنید دعاهایتان پر رنگتر باشد . از غذاهای پاک تناول کنید واز خوردن لقمه شبهه ناک خود داری نمایید .
خانم افشار در تفسیر آیه188 سوره بقره که می فرماید اموالتان رادر میان خود به صورت نامشروع نخورید و آن را به عنوان رشوه به سوی حاکمان و قاضیان سرازیر نکنید افزود :خداوند رشوه دهنده و رشوه گیر و واسطه این دو را از رحمت خودش دور می کند و رشوه ی قضاوت را کفر به خداوند بزرگ می داند و کسانی که تحت عناوین مختلف از جمله حق الزحمه حق الحساب و... از گرفتن رشوه ابایی ندارند بدانند که ماهییت آن همان رشوه ورشوه خواریست .
خانم افشار درپایان به آثاروبرکات روزه اشاره کرد و افزود : مهمترین اثر روزه انس به معبود است که انسان به بهانه روزه بستر پر آرامش خود را رها می کند از غذا و نوشیدنیها در طول روز خود داری می کند ،تمام وجود خود را برای انجام یک روزه کامل و مورد رضایت حضرت حق، از بدی ها باز می دارد و هر لحظه به یاد او ودر اندیشه خشنودی اوست .
روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت رقیه س

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

Escort https://jettransfer.net https://allkiss.net