21

 

سخنرانی خانم افشار مدیریت محترم مدرسه علمیه حضرت رقیه در دومین روز از ماه محرم با عنوان ثبوت در قدم

خانم افشار در ابتدای سخنانشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام فرمودند: با شروع ماه محرم همه ی ما سعی مان براین باشد تا تغییر وتحولی در خودمان ایجاد کنیم وتنها خواندن زیارت عاشورا وشرکت در مجالس روضه خوانی هدف مان نباشد .
البته خواندن زیارت عاشورا همراه با معرفت خود ،می تواند کلاس آموزشی باشد در زیارت عاشورا دو بار ثابت قدم بودن به چشم می خورد معنای ثبات قدم در این است که از خداوند بخواهیم در ادامه دادن راه امام حسین (ع) ما را ثابت قدم نگه دارد خیلی از افراد یار امام حسین بودن ولی به دلیل عدم ثبوت وعدم یاری کردن جزءدشمنان امام شدن .
خانم افشار در ادامه با استناد به آیات قرآن به ثابت قدم بودن افرادی همچون آسیه زن فرعون واصحاب کهف ،در اعتقاداتشان اشاره کردند و افزودند : با توجه به شرایط اقتصادی که امروزدر جامعه وجود دارد باید با پایبندی به اعتقادات ، استقامت و سعه صدر از مشکلات بگذریم زیرا ثابت قدم بودن در شرایط سخت است که ارزش پیدا می کند.
خانم افشار در پایان به مشخصه افراد بی ثبات اشاره کردند و افزودند افراد بی ثبا ت افرادی هستند که در کارهایشان امروز وفردا می کنند وبرای انجام گناهشان توجیه دارند افرادی سست اراده و فرصت سوز هستند قدر فرصتهایی را که دارند را نمی دانند.
همه ما می دانیم هر چه برسرمان می آید از سستی وبی اراده گی در اعتقادات دینی ما ست.
خانم افشار ،داشتن اراده قوی وثابت قدم بودن در اعتقادات و پیروی از اهداف امام حسین (ع) و ولی فقیه را بهترین راه حل برای گذراز مشکلات دانستن .

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت