21


مراسم احیای شب بیست و سوم  ماه مبارک رمضان با سخنرانی خانم افشار و موضوع  فضایل و سیره امام علی علیها السلام

با حضور پرشور دوستداران اهل بیت علیه السلام، با قرائت دعای جوشن کبیر ،تضرع در درگاه خدواند ،روضه خوانی ، عزاداری و سخنرانی خانم افشار با موضوع فضایل و سیره امام علی علیه السلام و مراسم قرآن به سر گرفتن در مدرسه علمیه حضرت رقیه علیهاالسلام برگزار گردید .

خانم افشار درابتدای بیاناتشان در فضایل حضرت علی علیه السلام فرمودند : 

تمام آسمانیها و ملکوتیان حضرت علی علیه السلام را بیش از زمینیان وخاکیان می شناسند.

چرا باید اینگونه باشد. چرا معرفت ما نسبت به علی علیهالسلام باید کم باشد کسی که آیات زیادی از قرآن در مدح ایشان گفته شده است.

پیامبر گرامی نیز احادیث و سخنان فراوانی در مورد ایشان به زبان آوردن و در زیارت غدیر نیز وصف و مدح حضرت از قرآن بیان شده است .

کسی که بعد از رسول خدا صلی الله علیه واله افضل امامان می باشد کسی که علم و دانش آدم ، حلم وبردباری حضرت ابراهیم ، مقاومت در برابر دشمن حضرت موسی ،زهد حضرت عیسی در او نهفته است کسی که 25 سال برای حفظ نهال اسلام وجلوگیری از خشک شدن آن سکوت و صبر کرد.

ما چه کاری برای حفظ اسلام کردیم و چگونه با کوچکترین مشکل در مقابل دینمان جبهه می گیرم و تیشه به دین خود می زنیم وهمه ی هّم و غمّمان این شده که چه بپوشیم و چه بخوریم .بدون اینکه توجه داشته باشیم چه بر سر اسلاممان می آید .

علی علیه السلام کسی بود که در مقابل ناهنجاریهای جامعه می ایستاد و با فساد مبارزه می کرد. چرا ما نسبت به نابهنجاریهای جامعه بی تفاوتیم و اسم خودمان را شیعه حضرت علی علیه السلام می گذاریم.

 خانم افشار در ادامه به حکمت 374 نهج البلاغه اشاره کرد وافزود :در این حکمت از نظر امیر مومنان مردم چهار دسته اند بهترین آنها دسته اول که اهل فضیلتند و بدترین آنها مردمی که همچون مرده متحرکند چرا نسبت به منکرات در جامعه بی تفاوتیم و از دست و زبان خود برای احیاء معروف استفاده نمی کنیم . در قدیم مردم اگر در محله خود روحانی زندگی می کرد برایش احترام خاص قائل بودند حتی اعمال و گفتار اطرافیان تحت تاثیر آن آقا یا خانم روحانی قرار می گرفت و از انجام بعضی کارها در مقابل او شرم می کردند مردم هم قلبا و یا زبانا یکدیگر را امر به معروف ونهی از منکر می کردند و برای اجرای معروف هزینه ها می پرداختند کجاست آن تعصبات .

 ریش سفیدان محله کسانی بودند که بسیاری از مشکلات خانوادگی را حل می کردند و مراجعه کنندگان به گفته های آنها احترام می گذاشتند و دستور عمل آنها را در رفع مشکل اجرا می کردند . ولی امروز بهترین مشاورها نمی توانند چنین کاری را بکنند.

 بیایید در این فرصتی که خداوند به ما داده و در این شب قدر تنها به عبادات شخصی نپردازیم و از خداوند بخواهیم تا یک تحول عظیم در دل همه ما به وجود آورد و احساس مسئولیت بیشتری در برابر آنچه بر سر جامعه خواهران و برادران دینی ما می آید بکنیم و در این شب از خداوند بخواهیم حساسیت عملی ما را نسبت به امر به معرف و نهی از منکر بیشتر کند .


نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت