20

سخنرانی خانم دکتر خزعلی در شب بیست ویکم ماه رمضان در مدرسه علمیه حضرت رقیه سلام الله علیها با موضوع بررسی و تحلیل طرح مساجد

خانم دکتر خزعلی در ابتدای بیاناتشان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امیر مومنان علی علیه السلام افزودند: همه ما در این شب پر از برکت معنوی، گرد هم آمدیم برای گرفتن تقدیر نامه ای که بتوانیم در آن مقدرات یک سال توفیق خدمت برای امام زمان را داشته باشیم ، تا یک تحول روحی و روانی عظیم در خود به وجود آوریم و در مسیری حرکت کنیم که امام زمان از ما راضی باشد .

خانم خزعلی با اشاره به اینکه که خداوند در قرآن می فرماید کسانی که با مال وجان خود در راه خدا جهاد می کنند پیروزند وما به آنان پاداش خواهیم داد افزود: نقش ما زنان در کنار جهاد مردان که پاسخ به ندای هل من ناصر .... تعلیم وتربیت صحیح فرزندان است تا چه زمان فرمانده هان ما و سرداران ما همچون سرباز صفر باشند و ما زنان تماشا گر آنان باشیم . کجایند عمارها ،سلمان ها و اباذرها ، زینب ها و فاطمه ها که به فریاد اسلام برسند تا کی فقط به عبادات شخصی خود بپردازیم و از مبارزه بترسیم ،قبل انقلاب اسلامی زمانی که آمریکا و مستشارانش بر ما حکومت می کردند اقتصاد و فرهنگ و سیاست ما را در دست گرفته بودند و هیچ سابقه حکومتی و دولتی نداشیم توانستیم با استقامت در برابر دشمن، خلوص نیت ،کمک الهی و از خود گذشتی مادران در از دست دادن فرزندان و جهاد مردان ،دشمن را نابود کنیم و تشکیل حکومت و دولت اسلامی دهیم. چطور الان با چهل سال سابقه حکومت نمی توانیم در مقابل دشمن بایستیم و تنها به نماز و عبادات شخصی می بپردازیم امروز باید در کنار عبادات و اعمال شخصی شمشیر و سلاح خودمان را برای مقابله با دشمن تیز کنیم . نباید در برابر دشمن مظلومانه بایستیم و سر تسلیم فرود آوریم . 

خانم خزعلی در ادامه به سند 2030 و اهداف و عواقب آن اشاره کرد و افزود :امروز هدف دشمن این است که تربیت فرزندان ما را به عهده بگیرد و در آموزش و پرورش ما رخنه کند و چیزی را تربیت کند که خود می خواهد و بعد از آن ، آنها را وارد مکانها و فضاهای دولتی کند باید تحولی ایجاد کنیم و متوجه آنچه در اطراف مان اتفاق می افتد باشیم نگذاریم هر قراردادی بسته شود ، و قراردادهایی که بسته می شود را مورد مطالعه قرا دهیم و به دیگران بفهمانیم و نگذاریم دیگران برایمان تصمیم بگیرند. 

خانم خزعلی درپایان با اشاره به نقش روحانیت و حمایت مردم از این قشر که از قدیم الایام بوده و هست اشاره کرد و افزود چنانچه همه ما می دانیم از ورود انسان به جهان هستی و گفتن اذان و اقامه در گوش نوزاد توسط روحانی بگیر تا مرحله ازدواج و زمان فوت بر هیچ کس پوشیده نیست و هدف دشمن فاصله انداختن بین مردم و روحانیون است چنانچه با ایجاد «مرکز ساماندهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور» که در قالب «ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور» می خواهد دست روحانیون را از این مکانها کوتاه کند و مساجد را که مهمترین سنگرهای ما می باشند از دست ما خارج کنند. 
اگرچه در این سند ابتدا با جملاتی زیبا کارکرد مسجد را با عنوان «اعتلای همزیستی اجتماعی مومنانه» بیان کرده، اما در عمق به صورت همه جانبه خانه خدا را هدف تیررس دشمن قرار می دهند. آنگونه که کاهش نقش روحانیت و دولتی کردن مساجد و حتی با دخالت در مسائل مالی هدایا و نذورات مردم به مساجد منجر به مفاسد اقتصادی در مهمترین پایگاه اعتماد مردم خواهند شد.نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت