19

بسم رب الشهدا و الصدیقین 

بیانیه مسئولین، اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه علیها السلام در اعتراض به تصویب طرح ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور

پیرو نامه شماره 21428‏/96‏/دش مورخ 1‏/2‏/96 با موضوع پیش نویس اساسنامه «مرکز ساماندهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور» که در قالب «ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور» در جلسه 318 شورای معین در تاریخ 17‏/11‏/96 به تصویب رسیده است و اکنون در دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تصویب نهایی است برجامی دیگر ولی این بار در مساجد، است.

اگرچه در این سند ابتدا با جملاتی زیبا کارکرد مسجد را با عنوان «اعتلای همزیستی اجتماعی مومنانه» بیان کرده، اما در عمق به صورت همه جانبه خانه خدا را هدف تیررس دشمن قرار می دهند. آنگونه که کاهش نقش روحانیت و دولتی کردن مساجد و حتی با دخالت در مسائل مالی هدایا و نذورات مردم به مساجد منجر به مفاسد اقتصادی در مهمترین پایگاه اعتماد مردم خواهند شد و همچنین با کلماتی چون اعتلای همزیستی اجتماعی از رهگذر ایجاد محوریت برای تکثرات اجتماعی رویکردهای لیبرالی و پلورالیستی به معنای حق بودن همه مرام ها را در پی خواهد داشت.

آیا در اسلام چیزی به عنوان پلورالیسم دینی تعریف شده است؟

آیا آیات «لکم دینکم و لی دین» و کلمه لا اله الا الله که راه ورود به توحید و فلاح است جز با نفی کفر و شرک میسر نیست با همزیستی اجتماعی فراهم می شود؟

آیا ممکن نیست حضور احزاب و گروههای اجتماعی و هنری که سکولار هستند و جشنواره فجر را به استحاله کشاندند، تمام کانونهای سراسر کشور را با هدف تغییر و استحاله و براندازی از درون مساجد به دست بگیرند؟

آیا گرفتن نقش روحانیت و جایگاه مسجد که از شئون ولایت فقیه است و دادن آن به یک مدیر کل استانی وزارت ارشاد، کار درستی به نظر می رسد؟

آیا آموزه های بین المللی به ویژه اسنادی مانند 2030 که رو به تزاید است علاوه بر مدارس در نظر ندارند تا با استفاده ابزاری از دین از طریق مساجد هم پیگیر شوند؟

ما اجازه بر جامی دیگر آن هم در خانه خدا و رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را نمی دهیم و کفن پوش تا پای جان از حریم رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم دفاع خواهیم کرد.

از این رو ما مسئولین، اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه علیها السلام از اعضای محترم شورای انقلاب فرهنگی درخواست می کنیم که در رد این طرح سخیف تعهد خود را به نظام، امام و شهدا و ملت اثبات نمایند.

و السلام علی من تبع الهدی


نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت