23

بیانیه در محکومیت جشن بزرگداشت هفته زن در برج میلاد
بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّ الَّذينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون‏» (نور/ 19)
کسانی‌که دوست دارند زشتی‌ها در میان مردم باایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنان در دنیا و آخرت است وخداوند می‌داند و شما نمی‌دانید!
این روزها پیوسته شاهد رفتارها و حرکاتی از سمت خواص و مسئولین در کشور هستیم که فارغ از عمدی یا سهوی بودن، در مسیر تحقق نقشة دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی است. رفتارهایی که مستقیماً ارزش‌ها و باورهای اسلامی مردم متدیّن را نشانه گرفته است. این در حالیست که دشمنان خارجی هم بیکار ننشسته و به روش‌های مختلف از جمله شبهه‌سازی و شایعه پراکنی، سعی در بدبین کردن مردم به باورهای دینی و نظام اسلامی دارند. حال در چنین شرایطی که همة مخالفان نظام اعم از داخلی و خارجی کمر به نابودی انقلاب عزیزمان بسته‌اند آیا روا است که برخی از مسئولین بی‌محابا مقدسات دینی ما را زیر پا گذاشته و با حضور در مجالسی که مصداق بارز مجلس حرام و اشاعه دهندة فحشا و منکر است به خط قرمزهای نظام حمله کنند؟ نتیجة حضور مقامات در چنین محافلی که قوانین اسلام به هیچ ‌وجه آن را برنمی‌تابد این است که زمینه برای حملة مخالفان آماده می‌شود! تردیدی نیست که پشت پردة چنین مجالسی همان تفکری است که خواهان اجرای اسنادی چون سند ۲۰۳۰ و پرورش فرزندانمان در دامن فرهنگ غربی است.
مگر مسئولین کشور نمی‌دانند که متولّیان اجرای پنهانی سند۲۰۳۰ تفاله‌های همان تفکری هستند که می‌گوید منع کردن دختران از رقص در برابر نامحرم تبعیض جنسیتی است!! آیا تعریف ایشان از تبعیض، مغایر با تعریف اسلام است؟ آیا نمی‌دانند که حتی در صورتی‌که این دختران نابالغ بوده، اما نفس این عمل نوعی قبح شکنی آشکار و نقطة آغازی است برای حساسیت‌زدایی از این امور منافی دین؟!
اگر امروز خطر را تشخیص نداده و سکوت کنیم باید در سال‌های پیش‌رو بار دیگر شاهد رقاصه‌خانه‌ها در کشور باشیم! اگر زنان ما که به برکت انقلاب به کرامت و هویت اصیل زن مسلمان دست پیدا کردند دوباره تبدیل به وسیله‌ای برای لذت‌جویی مردان شوند از نظر ایشان تبعیض جنسیتی نیست؟! گرچه مردان و زنان آزادة این مرز و بوم هرگز تن به چنین خفّتی نداده و اجازه نمی‌دهند ارزش‌هایی که نتیجة خون هزاران شهید است زیر پای دلباختگان فرهنگ غرب لگدمال شود. بنابراین توصیة مشفقانة ما این است که از این پس به جای گذران وقت در چنین مجالسی، خدمت خالصانه به مردم را سرلوحة کار خویش قرار دهند و مطالعاتی هم در زمینة حقوق زن در اسلام داشته باشند امیدکه مؤثر واقع شود و از این پس شاهد چنین وقایعی در حوزه‌های مدیریتی نباشیم.
مدرسه علمیه حضرت رقیه علیها السلام ومن الله توفیق

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت