08
به همت واحد فرهنگ مدرسه علمیه حضرت رقیه سلام الله علیها مراسم جشنی به مناسبت آغاز ولایت عهدی امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) با حضور جمع کثیری از مسئولین، اساتید، و طلاب صبح امروز 8 آذرماه از ساعت 9 الی 11 درسالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.
در این مراسم یکی از مداحان اهل بیت در ثنای حضرت ولی عصر به مداحی پرداخت، سخنرانی با موضوع ویژگیهای منتظران عصر غیبت توسط مدیریت محترم مدرسه ایراد و با قرائت زیارت آل یاسین و پذیرایی این جشن به پایان رسید.
گزیده ای از بیانات خانم افشار با موضوع وظایف منتظران در زمان عصر غیبت خانم افشار در ابتدای بیاناتشان ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز ولایت وامامت امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) فرمود، در تفكر شیعى انتظار موعود به عنوان یك اصل مسلم پذیرفته شده، و از آن به عنوان برترین اعمال یاد شده و تأكید شده است كه منتظر فرج باشید و از رحمت خدا مأیوس نباشید (به جهت طولانى شدن غیبت) چرا كه بهترین اعمال در پیش خداوند انتظار فرج است. از بررسى اخبار و روایات معصومین(علیهم السلام) وظایفى چند در عصر غیبت براى منتظران تاکید شده است از مهمترین وظایف منتظر این است که وظیفه شناس باشد منتظر واقعی کسی است که در هر برهه از زمان تکلیف خود را بشناسدوبه آن عمل کند به عنوان نمونه آنچه امروز در این ایام باید رعایت شود اینکه نباید عملی یا حرکتی و یا گفتاری از شیعه سر بزند که موحب تفرقه میان شیعه و اهل تسنن شود مشخصه دوم اینکه باید احساس حضور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) را در همه جا درک کند نباید با برپایی بعضی مجالس باعث شویم جان شیعه ای به خطر بیافتد وق لب امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) که ناظر بر اعمال ماست به دردآید. خانم افشار با اشاره به آیه 54 سوره مائده افزود هر کس خدا را دوست داشته باشد و او را یاری کند خدا او را یاری می کند. خانم افشار وانمود کرد منظور از یاری کردن خدا نه اینکه خدا به یاری و کمک ما احتیاج دارد نه بلکه یاری رساندن به خدا در واقع کمک انسان به خودش است مثل اینکه اگر ما به قضا و قدر الهی راضی باشیم خداوند صبرش را خواهد داد. خانم افشار انجام اعمال عبادی مانند خواندن نماز و قرآن به نیابت از امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) واطاعت و پیروی از نایبان امام زمان (عج اله تعالي فرجه الشريف) را در زمان غیبت از دیگر وظایف منتظر واقعی دانست.

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت